ساختمان های مسکونی جزیره سیری

خلاصه پروژه

مجتمع مسکونی جزیره سیری،به درخواست شرکت نفت فلات قاره با عنوان ساختمان های مسکونی کوی نصر در جزیره سیری در خلیج فارس احداث شده است.زمین مورد نظر حدود 50000 مترمربع بوده که طراحی زمین مذکور و جانمایی ساختمان ها و تاسیسات روی آن به طور کامل بر اساس شرح نیاز کارفرما انجام شده و طراحی جزئیات و تدارک و اجرای ساختمان ها و محوطه سازی و ابنیه و تاسیسات و …توسط پیمانکار و مشاور آن طراحی و اجرا گردید.بر اساس مذاکرات انجام شده ، این مجموعه شامل دو تیپ بلوک A و B و  ساختمان گمرک ، به همراه محوطه سازی در طرح انجام شده وجزئیات بر این اساس تکمیل گردید.

سیری جزیره ای ایرانی واقع در خلیج فارس است.این جزیره به شکل ذوزنقه است و اندکی بالاتر و غرب تر از جزیره ابوموسی قرار دارد.این جزیره دارای 17 کیلومتر مربع مساحت است و نام اصلی و پارسی آن  << راز >> می باشد که به دلیل نزدیکی با مناطق عرب نشین حاشیه جنوبی خلیج فارس،اعراب از معادل عربی این نام بعنی سری استفاده کردند که این نام در زبان های اروپایی سیری تلفظ شد و از راه آن زبان ها به فارسی رسید.

موقعیت زمین پروژه در شمال جزیره و کمی متمایل به شرق می باشد.در جنوب آن فرودگاه سیری و سایت مخازن نفت فلات قاره واقع شده است.از لحاظ موقعیت،زمین پروژه در مجاورت مجموعه های مسکونی شمال جزیره قرار می گیرد که امکانات مختلفی مانند زمین ورزشی، استخر، رستوران و امکانات فرهنگی جزیره در نزدیکی آن وجود دارد.

دو محدوده اولیه دارای مساحت 34000 مترمربع و 62000 مترمربع به عنوان محدوده های ساختمان و پروژه بودند.با توجه به نظر کارفرمای محترم مبنی بر وجود 50000 مترمربع محدوده کلی پروژه  و 26000 مترمربع به عنوان محدوده اصلی مسکونی و بررسی زمین محدوده موردنظر، مثلث شرقی به زمین افزوده شد و با تطبیق عکس هوایی محدوده مورد نظر مشخص شد.

ساختمان های مسکونی کوی نصر سیری در زمینی به مساحت تقریبی 50000 مترمربع طراحی شده اند به نحوی که مساحت بخش مسکونی حدود 26000 مترمربع خواهد بود. این ساختمان های مسکونی در دو تیپ بلوک 16 خوابه و 32 خوابه طراحی شده است. تعداد 4 بلوک 16 خوابه و 3 بلوک 32 خوابه در محوطه جانمایی گردیده و فضاها ی محوطه سازی مورد نیاز مانند مسیر های سواره و پیاده ، آبنما، پارکینگ و سایر فضاهای لازم در محوطه طراحی شده اند.

1-ساختمان های تیپ A(16خوابه)

ساختمان های تیپ A  به تعداد 4 ساختمان دو طبقه و مجزا با مساحت مفید کل 2696 مترمربع(بر اساس روش محاسبات زیربنای مندرج در قرارداد) مشابه پلان های پیوست (پلان طبقه همکف،پلان طبقه اول و پلان بام) و مطابق با جدول نازک کاری می باشد.به طور کلی 4 ساختمان مذکور شامل: 64 اتاق خواب مستقل که “هر اتاق خواب مجهز به سرویس بهداشتی کامل(حمام،توالت،دستشویی) ، کمد اتاق ، کمد راهرو ورودی ، سیستم آشپزخانه در حد سینگ ظرفشویی، کابینت و یخچال ،دکوراتیو از نوع MDF در راهرو و اتاق مطابق با طرح مبلمان و .. می باشد.همچنین فضا های راهروها ، پلکان ها، رواق ها ، بالکن ها و اتاق های تاسیسات (برق و گرمایش) و اتاق های انبار را نیز مشتمل می شود.

2-ساختمان های تیپ B(32خوابه)

ساختمان های تیپ B به تعداد 3 ساختمان دو طبقه و مجزا با مساحت مفید کل 3756 مترمربع (بر اساس روش محاسبات زیربنای مندرج در قرارداد) مشابه پلان های پیوست (پلان طبقه همکف،پلان طبقه اول پلان بام) و مطابق با جدول نازک کاری پیوست می باشد. به طورکلی 3 ساختمان مذکور شامل:96 اتاق خواب مستقل که “هر اتاق خواب مجهز به سرویس بهداشتی کامل(حمام،توالت،دستشویی) ، کمد اتاق ، کمد راهرو ورودی ، پلکان ها، رواق ها ، بالکن ها و اتاق های تاسیسات (برق و گرمایش) و اتاق های انبار را نیز مشتمل می شود.

3-محوطه سازی

محدوده محل احداث پروژه حدود 50000 مترمربع می باشد که باید به طور کامل طی طرح جامع طراحی شود  و 26000 مترمربع آن با انتخاب کارفرما به عنوان به عنوان محوطه سازی تدارک و اجرا خواهد شد.سطح اشغال ساختمان ها جزء مساحت محوطه سازی نمی باشد و همچنین مساحت هر قسمت از فضا های ساختمان ها که به هر نحو در محاسبه زیر بنای ساختمان ها لحاظ شده است در محاسبه مساحت محوطه سازی محسوب نمی شود.طرح جانمایی محل احداث ساختمان ها بر اساس نیازهای پروژه و با درنظر گرفتن  مجموعه هماهنگ با ساختمان های پروژه طراحی و اجرا شده است.

اطلاعات پروژه

مدیر پروژه و طراحی

فرزاد رستمی فر

اجرا

شرکت عمران آذرستان

سازه

دکتر محمود یحیایی

تاسیسات الکتریکی و مکانیکی

مهندسین مشاور آمود

کاربری بنا

مسکونی

مساحت زیربنا

6452مترمربع زیربنا

20000مترمربع محوطه سازی

سال شروع و خاتمه

1392-1394

کارفرما

شرکت نفت فلات قاره(قراردادEPCبه همراه شرکت عمران آذرستان)

همکاران طراحی معماری

فرزاد رستمی فر

علی احمدی خطیر

حامد مهدوی موحد

مطالعات معماری

مهدی زندپور

مدل سه بعدی

طرح

گالری تصاویر